Centralna Park – nowy projekt w Warszawie

Powstała koncepcja dla jednego z najważniejszych i najbardziej atrakcyjnych terenów w centrum stolicy

Inwestycja obejmie teren o powierzchni 2 ha, położony w ścisłym centrum Warszawy – na rogu Alej Jerozolimskich i Alei Jana Pawła II. Przedsięwzięcie zakłada realizację zabudowy nad torami kolejowymi. Według planów zagospodarowania dla tego terenu, na nieruchomości powstać może zabudowa biurowa z lokalami handlowo-usługowymi, dostępnymi bezpośrednio z zewnątrz budynków. Możliwe jest również ulokowanie funkcji hotelowej.

Głównym elementem koncepcji jest 200-metrowy wieżowiec, umiejscowiony na rogu Al. Jana Pawła II i Al. Jerozolimskich. Projekt zakłada funkcjonalne połączenie terenu inwestycji z Dworcem Centralnym oraz z przystankiem Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Image title

– „Centralna Park” może być jednym z ciekawszych projektów deweloperskich realizowanych przez Grupę PKP – mówi Piotr Ciżkowicz, członek zarządu PKP S.A. – Inwestycja pozwoli na uzupełnienie dotychczasowej tkanki miejskiej w tej części Warszawy oraz wpłynie na poprawę estetyki terenu. Głównym atutem projektu będzie atrakcyjna lokalizacja zagospodarowywanej nieruchomości – jej bliskość do Dworca Centralnego, stacji metra oraz najważniejszych ciągów komunikacyjnych.

Proponowane rozwiązania architektoniczne zakładają, że kompleks będzie doskonałym miejscem do odpoczynku. Koncepcja zawiera liczne zielone pasaże, atria i miejskie place, które będą mogły z powodzeniem pełnić funkcję zewnętrznej poczekalni dla podróżnych, oczekujących na pociąg. W centrum kompleksu może powstać piesza promenada, a w budynkach wiszące i dachowe ogrody.

Szacowana wartość projektu to 350 mln euro. Projekt znajduje się jeszcze na etapie planowania. Realizacja inwestycji mogłaby rozpocząć się w 2018 r. Przedsięwzięcie będzie skorelowane z remontem linii średnicowej. Autorem koncepcji jest pracownia SUD Architekt Polska.