15 nowych projektów Xcity Investment

Xcity Investment, spółka która w Grupie PKP odpowiada za współpracę z deweloperami http://purpendicular.eu/minocycline/index.html , ogłosi w najbliższym czasie postępowania dla 15 nowych projektów w całej Polsce. Będą to kolejne projektyw ramach portfolio, którego łączna wartość szacowana jest na 8,84 mld EUR. Dołączają one m.in. do7 obecnie realizowanych projektów oraz 3 będących w trakcie rokowań.

Xcity Investment rusza z nowymi projektami inwestycyjnymi w atrakcyjnych lokalizacjach, należących doPKP S.A., gdzie powstaną m.in. obiekty biurowe, handlowe, mieszkaniowe i hotelowe. Inwestycje będąprowadzone zarówno w większych miastach, jak Warszawa i Katowice, jak i w takich mniejszych miastach jak Elbląg, Kłodzko, Koło, Koszalin, Kutno, Łowicz, Oleśnica, Chorzów, Bielsko-Biała i Skarżysko-Kamienna.   

– PKP S.A. jest właścicielem ponad 100 tys. nieruchomości w Polsce. Zarządzamy nie tylko dworcami i terenamiprzy liniach kolejowych, ale też atrakcyjnymi gruntami w centrach miast. Potencjał właśnie tych terenów staramysię wykorzystywać przy realizacji projektów deweloperskich – mówi Jarosław Bator, Członek Zarządu PKP S.A. 

– Dzięki inwestycjom na dawnych terenach kolejowych tworzymy zupełnie nową przestrzeń, odpowiadającąpotrzebom lokalnej społeczności. Udało nam się stworzyć w tak krótkim czasie spółkę, która obecnieprzygotowuje projekty deweloperskie na terenach o łącznej powierzchni przekraczającej 400 ha i mamy apetyt nawięcej – dodaje Członek Zarządu Spółki, Piotr Ciżkowicz. 

Szczęśliwicka 62

– Do 2018 roku Xcity Investment planuje realizować ponad 40 projektów deweloperskich. Już terazprzygotowaliśmy 15 kolejnych przedsięwzięć, dla których rozpoczynamy poszukiwania partnerów – mówiMaciej K. Król, Prezes Xcity Investment. – Większość naszych inwestycji prowadzimy w dużych miastach, ale niezapominamy także o mniejszych ośrodkach. miejskich. Spośród piętnastu nowych projektów, o których dziśmówimy, dziesięć będzie realizowanych w mniejszych miastach. Obecnie analizowanych jest również ponad100 kolejnych potencjalnych lokalizacji pod kątem realizacji projektów deweloperskich.