Xcity Investment na XXIX Forum Ekonomicznym – Krynica 2019

Inwestycje kolejowe w kontekście realizacji Xcity Investment to jedno z wielu zagadnień, nad którymi dyskutowali przedstawiciele resortu infrastruktury, spółek z  Grupy PKP oraz eksperci biorący udział w panelu „Stacja Gospodarka”.

W trakcie dyskusji nad powyższym Piotr Podgórski, prezes zarządu Xcity Investment, przedstawił plany spółki związane z realizacjami przydworcowymi, mającymi na celu podniesienie atrakcyjności inwestycji oraz wyjście naprzeciw oczekiwaniom lokalnych społeczności w ich planowaniu.

„-Dbamy, aby aktywa kolei w centrach miast przynosiły zyski. Przykładem jest Poznań, gdzie modernizowany jest dworzec, ale miasto zgłosiło, że potrzebuje także, by był przy nim hotel — mówił prezes Piotr Podgórski

– Klienci oczekują od dworców elastyczności. Dziś normą jest, aby można było się tu zatrzymać na dłużej, nie tylko dojechać czy odjechać, lecz także wypocząć, i to w bardzo różnorodny sposób. Dlatego przy dworcach powstają centra handlowe, hotele, czytelnie, kluby sportowe, pokoje dla dzieci, sale widowiskowe czy koncertowe.”