Umowy na realizację projektów deweloperskich w Koninie i Mińsku Mazowieckim podpisane

Tereny dworców kolejowych w Koninie i Mińsku Mazowieckim zostaną zagospodarowane z firmą Dekada Realty. W ramach inwestycji powstaną nowoczesne i funkcjonalne oraz dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych dworce kolejowe wraz z towarzyszącą zabudową komercyjna. Całość utworzy parki handlowe.

Prace budowlane poprzedzą bardzo dokładne przygotowania, związane między innymi z opracowywaniem dokumentów planistycznych. Roboty rozpoczną się w 2016 lub 2017 roku i powinny trwać około 12 miesięcy.

Wartość projektu w Mińsku Mazowieckim to ok. 7,3 mln EUR, natomiast w Koninie ok. 9 mln EUR. Powierzchnia GLA to odpowiednio ok. 4 200 m2 na 1,03 ha i ok. 5 300 m2 na 1,2 ha.

– Większość realizowanych obecnie projektów deweloperskich to inwestycje w dużych miastach. Jak widać, także mniejsze ośrodki cieszą się zainteresowaniem inwestorów. – mówi Maciej K. Król, Prezes Xcity Investment – W tego typu lokalizacjach również dysponujemy atrakcyjnymi terenami, których potencjał przez lata nie był wykorzystywany. Teraz, dzięki inwestycjom realizowanym wspólnie z deweloperami, chcemy tworzyć zupełnie nowe przestrzenie, odpowiadające potrzebom podróżnych i lokalnych społeczności. – dodaje.

Dekada Realty specjalizuje się w budowie obiektów handlowo-usługowych, głównie w mniejszych miejscowościach. Wcześniej zrealizowała m.in. 3 centra handlowe typu convenience połączone z dworcami autobusowymi. Obecnie jest właścicielem 10 galerii i centrów handlowych tego typu.